Lag och gruppindelning

Lag och gruppindelning gällande kval till Lag-SM 2021

 

Gruppindelning – Klicka här

 

Seedningsgrupp 1

IK Ymer Frisbee                                          (4011)
Linus Carlsson                          #82098        – 1033
Dennis Augustsson                    #98130        – 1007
Tomas Svahn                            #106139       – 989
Josef Berg                                #95050         – 982
Tobias Söderqvist                      #54111         – 978
Pelle Carlsson                           #101002        – 975

Brunna FK                                                   (3943)
Markus Källström                     #13150          – 1006
Elias Gripler                            #79004           – 988
Alexander Eketrapp                 #108688         – 980
Max Ringbom                          #91175          – 969
Martin Brännström                   #82183          – 962

Onsala Discgolf                                          (3941)
Henrik Johansen                     #42493           – 994
Tobias Östling                        #42492            – 993
Johan Davidsson                     #70590           – 977
Hans Tegebäck                       #11234           – 977
Viktor Johansen                      #49991           – 970
Linus Pantzar                         #81589            – 942

Åkersberga FK                                             (3926)
Oskar Persson                         #48786           – 994
Stefan Bergström                    #35789            – 989
Victor Grundström                    #8937             – 980
Daniel Skymberg                      #8785             – 963
Carl Fredin                               #53399            – 945
Aksel Nielsen                            #165334          – 937
David Olausson                         #142920          – 911
Linus Lövegard                          #127111          – 867

 


 

Seedningsgrupp 2 

Skellefteå Discgolf                                          (3919)
Johannes Högberg                     #25307               – 1000
Filip Stenmark                           #53996               – 981
Albin Lindberg                            #53993               – 970
Ville Parpala                               #110596             – 968
Jimmy Dahl                                #8561                 – 955

Stockholm DGC                                                 (3905)
Peter Bygde                               #8558                – 989
Henrik Jakobsson                       #93234               – 978
Johan Ålund                               #85648               – 969
Petter Westberg                         #42221               – 969
Patrik Eriksson                          #48679                – 965
Daniel Wieweg                           #110887             – 962
Jonathan Polbring                       #122546             – 947

Härnösand DGC                                          (3904)
Henrik Söderlind                        #49449         – 986
Anton Lindh                              #42715          – 977
Per Gylle                                   #32927         – 971
Elliot Jonsson                            #115601        – 970

KFUM Örebro Frisbee                                      (3904)
Max Regitnig                             #27812           – 985
Niklas Gredemyr                        #118371         – 980
Elias Landfors                            #103444         – 971
Linus Freed                                #177014        – 968
Albin Långh                               #82156          – 965
Peter Magnholt                          #34421           – 934 

 


Seedningsgrupp 3

John Bauer Discgolf                                      (3900)
Fredrik Widehäll                        #30415               – 991
Erik Tegenfeldt                          #92074               – 981
Kalle Tegenfeldt                         #24273              – 972
Carl Falk                                   #101586             – 956
Marcus CE Johansson                #85086               – 930

Magpie Ridge DGC                                           (3869)
Arvid Sollenby                         #66744               – 977
Alex Runge                              #68462               – 976
Oskar Folkesson                       #43270               – 958
Sami Eskelinen                         #62684               – 958
Sebastian Pantin Liljevall         #123443               – 920
Anton Wittgren                        #122763              – 891

FK 360                                                               (3861)
Carl Ulvinen                              #59092               – 1005
Melker Molin                              #81376              – 957
Tobias Palmér                            #103608            – 956
Claes Nordin                              #179111            – 943
Robert Moberg                           #108833            – 925
Tomas Hallberg                           #158703            – 915

Uppsala FDK                                                     (3859)
Lasse Jansson                              #39679               – 982
Kymen Modig                              #62685               – 975
Tim Hirvonen                               #94751              – 960
Simon Jonsson                            #121954            – 942
Emil Håkansson                          #59982               – 927
Mats Melin                                   #44530               – 850

 


Seedningsgrupp 4

Järva DGC                                                         (3853)
Fredrik Lindberg                        #45412               – 987
Martin Ljungberg                       #46650               – 959
Mikael Edvardsson                    #12089                – 955
Anders Pantzer                          #58188               – 952
Joakim Eklund                          #118725              – 933

Sundsvall FF                                                        (3853)
Robin Berglund                           #97459              – 973
Per Karlsson                              #49474               – 963
Patrik Bergqvist                          #77003               – 959
Mikael Karlsson                          #76246               – 958
Isak Andersson                           #123433            – 953

Söderhamn Discgolf                                         (3849)
Jonas Brolin                              #8557                 – 984
Marcus Westberg                      #68802               – 984
Mattias Sjögren                         #78871               – 943
Sebastian Nilsson                       #125028            – 938
Andreas Lindström                    #60170               – 934
Stefan Lindström                       #103241             – 921
Peter Edh                                  #49448               – 913
Emil Westlund                           #116104             – 893


Spinndisc FK                                                  (3813)
Johan Larsson                             #78595              – 962
Hugo Fröjdlund                           #135258             – 962
Kim Fransson                              #113155             – 945
Johan Gehrisch                           #78593               – 944
Sam Sonnerfeldt                        #128374              – 944

Gruppindelning till Lag-SM offentliggörs 8/9 kl 22:00